خانه / مقالات 18+ اپلیکیشن حسابداری شخصی + فهرست + مقایسه (آپدیت 1403)

18+ اپلیکیشن حسابداری شخصی + فهرست + مقایسه (آپدیت 1403)

به روز شده در اردیبهشت ۱۴۰۳

3.7 / 5. 3

3.7 از تعداد 3 رای
دانلود اپلیکیشن حسابداری شخصی

18 اپلیکیشن‌ حسابداری شخصی (accounting application) معروف را اگر بخواهیم به صورت لیست نام ببریم، برنامه‌های اندروید حسابداری شخصی هلو، اپلیکیشن دخل و خرج، اپ اندروید پارمیس، نرم افزار اندروید قیاس، اپلیکیشن حسابداری رایگان ویو (wave) و اپ موبایل موج و هم چنین Zoho Books Free از بهترین اپلیکیشن‌ حسابداری شخصی اندروید موجود در بازار هستند.

اپلیکیشن های حسابداری محصوص آیفون شامل Replicon، BQE CORE Suite، BigTimeNetSuite،Bright، NetSuite،اپ SAP، اپ حسابداری DealerCenter است.

در مقاله‌های بعدی، بهترین نرم افزارهای حسابداری ویندوزی و انواع نرم افزار حسابداری تحت وب را که برای محاسبات حساس و بزرگ هستند، معرفی خواهیم کرد. در اینجا ابتدا به پاسخ این پرسش می‌پردازیم که چرا اصلا باید از اپلیکیشن حسابداری شخصی استفاده کنیم و این نرم افزارها مناسب چه کسانی است؟

اپلیکیشن حسابداری شخصی مناسب چه افرادی است؟

اپلیکیشن حسابداری شخصی برای دانش‌آموزان، دانشجویان، بیزنس‌های کوچک، زنان شاغل، مدیران ساختمان‌ها و هرکسی که تعداد محدودی از تراکنش‌های مالی را داشته باشد می‌تواند کمک‌کننده و راهگشا باشد تا در کمترین زمان، دقیق‌ترین صورت‌های مالی را برای خود ثبت کنند. در این مواقع به جای یک نرم افزار حسابداری سنگین ویندوز، از اپلیکیشن‌های حسابداری کوچک می توانیم استفاده کنیم.

چرا نرم افزار حسابداری برای اندروید

مهم‌ترین دلیل استقبال از نرم افزار حسابداری برای اندروید، دسترسی آسان و امکان ارتباط با اپلیکیشن های دیگر مانند اپلیکیشن های حضور و غیاب، اپلیکیشن حقوق و دستمزد … است.

امروزه مدیریت درامد و هزینه‌ها نسبت به گذشته کمی سخت‌تر شده است. تعداد تراکنش‌های مالی بیشتر شده و از سویی دیگر حجم مبالغ انتقالی در قسمت‌های مختلف زندگی رو به افزایش است. اموری مانند بودجه سفر، پیگیری هزینه‌های خرد و خوراک، اجاره مسکن، پرداخت قسط و وام‌‌ها، قبوض و هزاران مورد دیگر در مدیریت امور مالی خانواده تنها گوشه‌ای از چند موردی است که نیاز است برای مدیریت آنها از ابزار مختلف کمک بگیریم.

حسابداری شخصی اندروید

نرم افزار حسابداری برای موبایل از آن جهت دارای اهمیت است که اکثر افراد (مثل دانش‌آموزان، دانشجویان) در طول روز دسترسی به سیستم کامپیوتری ندارند و با توجه به گسترش استفاده افراد از اپلیکیشن‌های تلفن همراه به جای نسخه‌های ویندوزی نرم افزارها؛ در نسخه‌های پیشرفته‌تر سیستم عامل IOS و اندروید، این قابلیت‌ها ایجاد شده است که از نسخه‌های موبایلی نرم افزارهای حسابداری شخصی برای انجام امور حسابداری استفاده نماییم.

در این مقاله از سایت فریار قصد داریم بهترین نرم افزارهای حسابداری شخصی اندرویدی و آیفون رایگانی را به شما معرفی کنیم که می‌توانند در گوشی همراه یا تبلت، وظیفه حسابداری و حسابرسی شما رو بر عهده گیرند.

بهترین اپلیکیشن حسابداری شخصی

ابتدا دو تا از بهترین اپلیکشن حسابداری شخصی رایگان را معرفی کرده سپس 5 نرم افزار حسابداری اندروید که پرطرفدارترین برنامه های حسابداری در ایران محسوب می‌شوند را معرفی خواهیم نمود و ضمن بیان برتری‌های هرکدام، لینک دانلود اپلیکیشن حسابداری هرکسب و کار را زیر آن قرار خواهیم داد.

نرم افزار حسابداری کاملا رایگان اندروید

نرم افزار رایگان Wave و Zoho Books Free هردو از بهترین نرم افزار حسابداری رایگان هستند. در اپلیکیشن حسابداری Wave، تعداد کاربران محدودیت ندارد و گوگل اعلام کرده است که این اپلیکیشن حسابداری شخصی همیشه رایگان است در حالی که اگرچه امکانات پایه اپلیکیشن حسابداری Zoho Books رایگان است ولی برای برخورداری از امکانات بیشتر، باید نسخه پولی آن را تهیه نمایید.

اپلیکیشن حسابداری رایگان Wave

اپلیکیشن حسابداری رایگان Wave

اپلیکیشن Wave دارای نرم افزار حسابداری و صورتحساب رایگان و با کاربرد آسان و خدمات مالی داخلی و مقرون به صرفه است. با ابزاری که صاحبان مشاغل کوچک و فریلنسرها در سرتاسر جهان نمی توانند بدون آن زندگی کنند، استرس اداره یک تجارت را از خود دور کنید. • 2.8 میلیون نفر در سراسر جهان از اپلیکیشن Wave استفاده می‌کنند.

لینک دانلود اپلیکیشن حسابداری رایگان Wave

نرم افزار Zoho Books Free

نرم‌افزار حسابداری Zoho Books Free یک نرم افزار رایگان مناسب کسب‌وکارهای کوچک و فریلنسری است. این اپلیکیشن حسابداری امکانات پایه حسابداری مانند صدور فاکتور، پیگیری هزینه‌ها و گزارش‌های ساده را ارائه می‌دهد. با سادگی در استفاده، قابلیت دسترسی بدون محدودیت با قابلیت اتصال به سایر زیر سیستم های مدیریت اطلاعات، یک نرم افزار مناسب و کم هزینه برای مدیریت امور مالی کسب‌وکارهای کوچک به صورت موثر محسوب می‌شود.

لینک دانلود اپلیکیشن حسابداری Zoho Books Free

اپلیکیشن حسابداری هلو

قیمت نرم افزار حسابداری هلو

اولین و معروف‌ترین اپلیکیشن حسابداری شخصی اندروید، نرم افزار هلو است. این نرم افزار پرمخاطب، سالهای زیادی است که به تعداد زیادی از افرادی که کارهای اولیه حسابداری انجام می‌دهند کمک کرده تا حسابداری شخصی خود را بر روی تلفن همراه خود انجام دهند.

اپلیکیشن حسابداری هلو دارای امکاناتی از قبیل: ثبت هزینه و درآمد، مدیریت اقساط و چک‌ها و قبوض پرداختی یا دریافتی، یادآوری سررسیدها و چک اشاره نمود. توسعه‌دهنده و صاحب امتیاز این برنامه حسابداری شرکت طرفه نگار است.

دانلود برنامه حسابداری شخصی هلو از اپلیکیشن کافه بازار

در ادامه سه اپلیکشن حسابداری اندروید که پرطرفدارترین برنامه های حسابداری هستند معرفی کرده و ضمن بیان برتری‌های هرکدام، لینک دانلود اپلیکیشن حسابداری هرکسب و کار را زیر آن قرار خواهیم داد.

نرم افزار حسابداری پارمیس همراه

نرم افزار حسابداری پارمیس همراه یک اپلیکیشن رایگان قدرتمند درعین حال ساده است که امکان مدیریت مالی شخصی و خانوادگی را بر تلفن همراه یا تبلت ممکن کرده است.

نرم افزار حسابداری پارمیس همراه

در اپلیکیشن پارمیس همراه، شما می‌توانید تمامی عملیات‌های مربوط به وام مانند ثبت، قسط بندی، ثبت هزینه‌های صرف شده، ثبت درآمدها، ثبت کلیه دریافتی‌ها (شامل نقد، واریزی بانک، میزان بدهی و میزان تسویه‌ها) یا پرداختی‌های به صورت نقد و چک (کلیه هزینه‌ها و تمامی بدهی‌ها و…) را به صورت دقیق انجام دهید. توسعه‌دهنده این نرم افزار شرکت فناوری اطلاعات پارمیس است.

دانلوداپلیکیشن حسابداری شخصی پارمیس همراه از برنامه کافه بازار

اپلیکیشن حسابداری شخصی قیاس

اپلیکیشن حسابداری قیاس یک اپلیکیشن ساده حسابداری شخصی است که در جهت ثبت تمامی عملیات‌های مالی روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرد که بدون نیاز به دانش خاص و به‌راحتی برای افراد مختلف قابل استفاده بوده و از آن می‌توان برای محاسبه دخل و خرج، میزان موجودی حساب بانکی، میزان هزینه‌ها، مقدار درآمد، مجموع بدهی‌ها یا طلب‌های شخصی استفاده نمود. توسعه‌دهنده این برنامه شرکت قیاس است.

دانلود برنامه حسابداری شخصی قیاس از سایت کافه بازار

اپلیکیشن حسابداری شخصی موج

اپلیکیشن حسابداری موج با وجود ظاهر ساده و رابط کاربری شیک، امکانات کاربردی بی‌شماری را ارائه می‌کند. این برنامه حسابداری موبایل، قابلیت‌ها و امکاناتی مانند ثبت پیش فاکتور یا فاکتور خرید و فروش را هم دارد. توسعه‌دهنده این اپلیکیشن حسابداری موج، گروه مهندسی ثنا است.

دانلود اپ حسابداری شخصی موج از کافه بازار

اپلیکیشن حسابداری شخصی تدبیر

با اپلیکیشن حسابداری شخصی تدبیر، مدیریت تراکنش‌های مالی بسیار راحت‌تر شده و می‌توانید لیست تراکنش‌های خود را از پیامک‌های بانکی استخراج نموده و در صورت لزوم گروه‌بندی نمایید. علاوه بر امکان حسابداری به صورت پیامکی، تمامی قابلیت‌ها و امکاناتی که در مدیریت اطلاعات مالی به آن نیاز است.

مانند جستجو صورت حساب‌ها، انتقال تراکنش‌های یک گروه به گروهی دیگر، استفاده ازخروجی نرم افزار گزارش ساز یا گزارش‌گیری از موجودی یا طلب‌ها و بدهکاری‌ها، پشتیبان‌گیری و بازگشت پشتیبان، تعریف مجدد گروه‌های درآمد و هزینه براساس نیاز و حتی مدیریت دارایی‌های غیر پولی و غیرنقدی در این اپلیکیشن شخصی پیش‌بینی شده است.

اپلیکیشن رایگان حسابداری تدبیر متعلق به شرکت پردازش موازی سامان است که تولیدکننده نرم افزار جامع مالی و اداری تدبیر نیز بوده است.

دانلود برنامه حسابداری شخصی تدبیر از نرم افزار بازار

اپلیکیشن حسابداری شخصی داریتو

با اپلیکیشن موبایل حسابداری شخصی رایگان داریتو، رصد و مدیریت هزینه‌ها و درآمدهای شخصی به صورت روزانه و ماهانه  راحت‌تر بوده و خروجی‌های این اپلیکیشن به شما کمک می‌کند تا رفتار مالی خود‌تان را دقیق‌تر تحلیل نمایید. اپلیکیشن حسابداری شخصی داریتو کاری از گروه برنامه‌نویسی داریتو است.

دانلود برنامه حسابداری شخصی داریتو از اپ استور کافه بازار

برای دانلود انواع نرم افزار حسابداری شخصی مانند نرم افزار داریتو می‌توانید از اپ استور بازار با عنوان personal-accounting-and-manage-finances اقدام نمایید.

شاید برای شما مفید باشد: لیست نرم افزار حسابداری مورد تایید دارایی

معرفی 7 نرم افزار حسابداری برای موبایل

در این مقاله از نرم افزار مدیریت اطلاعات فریار به معرفی 7 نرم افزار حسابداری برای موبایل پرداختیم. نمونه ابزارهای اندروید حسابداری از آن جهت بیشتر طرفدار دارد که همیشه و از همه جا قابل دسترس بوده و می‌توانید لیست تمام صورت حساب‌های خود را در آن وارد نمایید.

ابزارهایی مانند نرم افزارهای شخصی یا فروشگاهی یا حتی اپلیکیشن‌های حسابداری اندروید که فرایندهای مدیریت مالی را تسهیل نموده و با دقت بالاتر و با سرعت بیشتری انجام می‌دهند.

اگر به دنبال عناوینی مانند بهترین نرم افزار حضور و غیاب یا اپلیکیشن حضور و غیاب هستید، مقاله‌هایی با این موضوعات در صفحه مقالات سیستم مدیریت اطلاعات فریار موجود است.

مقایسه بهترین نرم افزار مدیریت هزینه های شخصی اندروید

از بهترین نرم افزار مدیریت هزینه های شخصی اندروید خارجی شامل نرم افزارهای wave و xero است که اگر بخواهیم با هم مقایسه کنیم:

نرم افزار Xero امکانات مالی پیشرفته‌تری ارائه می‌دهد و معمولاً برای مدیریت مالی کسب و کارها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حالی که نرم افزار حسابداری Wave معمولا برای استفاده شخصی یا کسب و کارهای مالی کوچک‌ مناسب است.

اگر بخواهیم دو اپلیکیشن Wave و Zoho Books Free را مقایسه کنیم، هر دو نرم افزارهای حسابداری به صورت آنلاین هستند. اپ Wave رایگان است و قابلیت‌هایی مانند مدیریت صورتحساب‌ها و پرداخت‌های آنلاین را ارائه می‌دهد. اگرچه Zoho Books Free هم رایگان است و ویژگی‌های پایه را داراست اما برای استفاده از ویژگی‌های بیشتر به خرید نسخه کامل نیاز است. انتخاب بین این نرم افزار حسابداری به اولویت ها و نیازهای کسب و کار شما بستگی دارد.

نرم افزار حسابداری متصل به پیامک بانک

نرم افزار حسابداری متصل به پیامک بانک ایرانی به نام ترابانک ، در هنگام دریافت پیامک برداشت/واریز بانک، دلیل آن را از شما جویا می شود تا ثبت دلیل تراکنش فراموش نشود.

لینک دانلود نرم افزار حسابداری متصل به پیامک بانک ترابانک

نرم افزار حسابداری شخصی ویندوز

از بهترین نرم افزار حسابداری شخصی ویندوز ایرانی به نرم افزار چرتکه می توان اشاره نمود.

چرتکه یک حسابداری شخصی ساده و بی نیاز از دانش حسابداری است. نرم افزار حسابداری شخصی ویندوز چرتکه دارای UI (رابط کاربری) ساده بوده و در اصطلاح Cloud-based (تکنولوژی ابری) است.

اپلیکیشن حسابداری اندروید یا ایفون بهتر است؟ مقایسه اپ حسابداری ایفون و اندروید

نرم‌افزارهای حسابداری مخصوص دستگاه‌های اندروید و iOS (آیفون)، اگرچه هر دو به کاربران امکان مدیریت مالی و حسابداری را فراهم می‌آورند، اما تفاوت‌های بارزی در رابط کاربری، قابلیت‌ها، و ویژگی‌ها دارند. اپلیکیشن‌های حسابداری مخصوص اندروید بر روی انعطاف‌پذیری و سازگاری با گستره دستگاه‌های مختلف تمرکز می کنند، در حالی که نسخه‌های iOS به طراحی و تجربه کاربری دقت بیشتری معطوف می‌شوند.

همچنین، برخی از ویژگی‌ها و امکانات ممکن است بین دو پلتفرم متفاوت باشند؛ به عنوان مثال، اپلیکیشن‌های حسابداری برای iOS معمولاً از ویژگی‌هایی مانند اتصال به سرویس‌های ابری اپل (Apple Pay) و همچنین تعامل با دیگر اپلیکیشن‌ها برای تجربه یکپارچه‌تر کاربری بهره می‌برند در حالی که برخی از نرم‌افزارهای حسابداری اندروید می‌توانند از امکاناتی چون اتصال به سرویس‌های ابری گوناگونی بهره ببرند.

بهترین نرم افزار مدیریت هزینه های شخصی ایفون

نرم افزار مدیریت هزینه های شخصی و اپ حسابداری زیادی برای ایفون وجود دارد که معروف ترین آنها شامل لیست زیر خواهد بود.

FreshBooks

لینک دانلود اپ حسابداری ایفون QuickBooks

اپ حسابداری DealerCenter

DealerCenter یک سامانه مدیریتی برای فروشندگان خودروی مستقل است که قابلیت‌های تعقیب موجودی، دسکینگ، اعطای وام و مدیریت اسناد را داراست. این نرم‌افزار به شما کمک می‌کند تا فعالیت‌های خودرو فروشی خود را بهبود بخشیده و بهترین تجربه را برای مشتریانتان فراهم کنید.

اپ SAP

روش‌های SAP Concur برای ساده‌تر کردن هزینه، سفر، و مدیریت فاکتور به منظور بالاتر بردن قابلیت رؤیت و کنترل طراحی شده است. این سامانه‌ها به شما کمک می‌کنند تا هزینه‌های خود را بهبود بخشیده و از مدیریت مالی کارآمدتری برخوردار شوید.

اپلیکیشن Brokermint

Brokermint یک راه‌حل ابری ساده و کامل برای دفتر پشتیبانی املاک مسکونی است. این نرم‌افزار به شما ابزارهایی را فراهم می‌کند که بهترین عملکرد را برای مدیریت امور پشتیبانی املاک فراهم می‌کند.

اپلیکیشن BQE CORE Suite

نرم‌افزار حسابداری BQE Core به شما امکان مشاهده کتب و اداره کسب‌وکار خود را با سهولت می‌دهد. این نرم‌افزار به شما کمک می‌کند تا عملکرد مالی کسب‌وکارتان را بهبود بخشیده و عملکرد کلی را بهبود بخشیده و به ارامش کاری دست پیدا کنید.

اپلیکیشن حسابداری BigTime

BigTime یک سیستم آسان برای توحید بودجه‌بندی، برنامه‌ریزی/اجرا، ارتباط تیمی، مدیریت وظایف، مدیریت منابع، صدور فاکتور و مالیات پروژه است. این نرم‌افزار به شما ابزارهایی را می‌دهد که تیم شما نیاز دارد تا کار برای صورتحساب روز و به موقع انجام دهد.

اپلیکیشن حسابداری NetSuite

حسابداری NetSuite فرآیند ثبت معاملات، مدیریت AP و AR و بستن کتاب‌ها را ساده می‌کند. این سامانه پشتیبانی از ارزهای مختلف، زبان‌ها و استانداردهای اطمینان‌بخش را انجام می‌دهد و اطمینان می‌دهد که داده‌ها به صورت امن در سراسر جهان قابل دسترسی باشد.

اپلیکیشن Bright ایفون

Bright مجموعه‌ای از راه‌حل‌های نرم‌افزاری برتر برای حسابداران، کارشناسان حسابداری و کسب‌وکارهای کوچک و متوسط در انگلستان و ایرلند ارائه می‌دهد. این نرم‌افزار به شما امکان مدیریت کارهای مالی خود را بهبود می‌بخشد و به شما امکان می‌دهد که بهبودهای لازم را اعمال کنید.

اپ Replicon ایفون

Replicon یک پلتفرم ردیابی زمان و هزینه پروژه طراحی شده است که به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا به دقت از مشتریان و پیمان

کاران صورتحساب صادقانه بگیرند. این پلتفرم امکاناتی از جمله به‌روزرسانی پروژه به‌صورت زمان‌واقعی، ردیابی زمان GPS، اعتبارسنجی داده قابل تنظیم، صدور فاکتور، صدور صورتحساب چندارز، داشبوردهای بهره‌وری و تجزیه‌وتحلیل‌های پیشرفته را فراهم می‌کند.

مقایسه و نتیجه‌گیری

در  این مقاله، ما چند نرم‌افزار مدیریت حساب شخصی اندروید و ایفون مهم برای صنایع مختلف زا معرفی کردیم. هر یک از این نرم‌افزارها قابلیت‌ها و ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند که می‌توانند به نیازهای خاص شرکت‌ها، کسب و کارها یا افراد پاسخ دهند. برای انتخاب بهترین اپلیکیشن حسابداری برای خود، بهتر است که ابندا نیازهای خود را دقیقاً شناسایی کرده و سپس با مقایسه ویژگی‌ها و قابلیت‌های هر نرم‌افزار که در اینجا باه طور مفصل بیان شد، تصمیم بگیرید و انتخاب کنید که کدام باعث بهبود کسب‌وکار شما خواهد شد.

3.7 / 5. 3

مائده اسماعیلی هستم فارغ التحصیل رشته‌ی مهندسی تجارت الکترونیک از دانشگاه اصفهان. از سال 1401 تا کنون در واحد سئو و بهینه سازی وب سایت شرکت مهندسی یلدا حضور و همکاری مستمر دارم. معتقدم هر کسب و کاری، داستانی دارد و من سعی میکنم راوی خوبی باشم و با چاشنی جذابیت، تصویری زیبا و هنرمندانه از کسب و کارتان را در مقابل چشمان مخاطبان‌تان قرار دهم. من سئو کار هستم و با جادوی کلمات، معجزه میکنم.

مقالات مرتبط

بهترین نرم افزار حسابداری ابری
بهترین نرم افزار حسابداری ابری

بهترین نرم افزار حسابداری ابری کدام است؟ تفاوت نرم افزار حسابداری تحت وب و نرم افزار ابری؟ اینها سوالاتی است که درباره نرم افزارهای ابری به ویژه نرم افزار حسابداری ابری ممکن است در ذهن شما ایجاد شده باشد. در این مقاله از فریار سیستم، ضمن معرفی نرم افزارهای ابری، لیست چند نرم افزار حسابداری ...

چطور فرآیند محاسبه حقوق و دستمزد را آسان کنیم؟
چطور فرآیند محاسبه حقوق و دستمزد را آسان کنیم؟ آموزش محاسبه حقوق و دستمزد

چطور فرآیند محاسبه و پرداخت حقوق و دستمزد را آسان کنیم؟ آموزش محاسبه حقوق و دستمزد در ادامه این مقاله است و قصد داریم روش‌هایی برای ساده‌تر نمودن محاسبات حقوق و دستمزد در اختیار شما قرار دهیم. در مطالب پیشین در مورد نرم افزار حقوق و دستمزد و  حسابداری حقوق و دستمزد صحبت کردیم. اگر ...

حداقل حقوق اداره کار 1402 چقدر است؟
حداقل حقوق اداره کار 1402 چقدر است؟ + جدول حقوق ودستمزد1402

حداقل حقوق و مزایا سال ۱۴۰۲ و حقوق اداره کار 1402 چقدر تعیین شده است؟ در ادامه این مقاله فریارسیستم جدول حداقل حقوق وزارت کار در سال 1402 آورده شده است.

 1. اشرفی
  ۷ آبان ۱۴۰۲

  فریار هم اپلیکیشن حسابداری داره؟

  پاسخ
 2. میرزلیی
  ۲۴ آبان ۱۴۰۲

  این اپلیکیشن ها تحت وب هست؟

  پاسخ
 3. علیمحمدی
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  اپلیکشن حسابداری هلو رایگان هست؟

  پاسخ