\

بیوگرافی موسس یلدا رضا نقی ها

رضا نقی ها هستم متولد تیرماه 1358.

از بین تمام خصوصیاتی که برای تیرماهی‌ها آورده‌اند،اگر خودم را خلاصه معرفی کنم می گویم:همیشه واقع گرا و هدفمند بوده‌ام و برای رسیدن به اهدافم تلاش کرده وبه کسانی که هم مسیر و هم هدف بوده‌اند در راه رسیدن به هدف شان کمک کرده‌ام. عاشق خانواده و کارم هستم.

درباره مدیر عامل فریار

اصالتم نجف آبادی است و پدرم همیشه الگوی کاری ام بوده است. وی علیرغم اینکه اکنون می تواند استراحت کند و از دوران بازنشستگی لذت ببرد، کار را تفریح خود قرار داده و همچنان در پاره ای از وقت خود، با عشق کار می کند. همین روحیه سبب شده بود تا من نیز از سن نوجوانی، در هرتابستان و با اتمام درس و مدرسه، مشتاقانه با پدرم همراه شوم. او استاد بنا بود و من شاگردی کوچک که در کنارش با رساندن آجری یا درست کردن ملات گچ و سیمانی، درس کار و زندگی یاد می گرفتم. در سال های نوجوانی، شغل های دیگری را نیز تجربه کردم مثل   فروشندگی مواد غذایی، تعمیر دوچرخه و موتور سیکلت و کارهای فنی دیگری که به نوعی به من و درس خواندنم و انتخاب شغل آینده، سمت و سو می داد.

دوران نوجوانی در کنار درس و کار، به بازی هم گذشت. مثل همه هم نسلی هایم تجربه ی بازی در کوچه و توپ دولایه و گل کوچیک و گاهی شکسته شدن شیشه همسایه. این بازیگوشی ها و شیطنت ها تا دبیرستان ادامه داشت، یادم هست یک روز عصر که همراه دوستانم به خانه بر می گشتیم به دو راهی رسیدیم.به دوستانم گفتم که یک راه ما به سمت درس خواندن جدی و قبولی در دانشگاه است و راه دیگر بیراهه. اگر با من هم هدف هستید که راه مان هم یکی است. همان جا بود که برای تمرکز بیشتر روی درس خواندن، عزم خود را جزم کردم. در ابتدای دبیرستان و دوران کارآموزی، متوجه علاقه خود به دنیای فلوچارت و برنامه نویسی شده و در رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه اصفهان مشغول به تحصیل شدم.

در این دوران نیز از کار فارغ نبودم واولین تجربه کاری مرتبط با برنامه نویسی ام با سال آخر دانشگاه مصادف بود و بلافاصله در یک هلدینگ بزرگ سخت افزار و نرم افزار که با شرکت ها و سازمان های بزرگ و مادر کار می کرد، مشغول به کار شدم. همه چیز به خوبی پیش می رفت و من به عنوان یک برنامه نویس حرفه ای در آن شرکت شناخته شده بودم که به دلیل مشکلات و بحران های پیش آمده، متاسفانه هلدینگ به چند قسمت تقسیم شد و بخش نرم افزاری آن از هم گسیخت. پایان کار در هلدینگ بهانه ای بود تا من در قالب کار تولید نرم افزارهایی مشابه با محصولات هلدینگ سابق،کار خود را بصورت مستقل ادامه بدهم و این نقطه ی آغاز پیدایش یلدا بود.

آدمای بزرگ سختی های بزرگی کشیدن و ما در یلدا چون می خواستیم ادمهای بزرگی بشیم باید صبوری می کردیم و ادامه دادیم

یلدای 1384 نقطه عطف زندگی کاری ام بود تصمیم مهم زندگی کاری ام را گرفتم و با انجام کارهای مقدماتی، شرکت ثبت شد از آنجا که ایده ثبت شرکت در شب یلدا به ذهنم خطور کرد، همین نا م را برای آن انتخاب کردم و شرکت مهندسی یلدا فعالیت خودش را آغاز کرد. اگر بخواهم تشبیهی از آن روزها ی پر فراز و نشیب آغاز کار داشته باشم، یلدا مانند زورقی بود در دریایی به ظاهر آرام اما خروشان تکنولوژی و فضایی تقریبا ناشناخته که کار تولید نرم افزار مهندسی شده در آن ضعیف بود و جایگاه مهندسان نرم افزار چندان شناخته شده نبود.

در کار و یا زندگی وقتی تصمیم بزرگی می گیرید، موانع بزرگی هم سر راهت سبز می شود ولی مسیر را که درست انتخاب کرده باشی و تمرکزت که روی هدف باشد، با موانع و سختی ها، شاید سرعتت کُند شود ولی متوقف نمی شوی. با این باور که ما در سختی ها بزرگ می شویم، دل و فکرمان را به کار سپردیم و محصولات نرم افزاری کاربردی را به بازار عرضه کردیم که شاخص ترین این محصولات عبارتند از:

• تلفن گویا با مودم برای بنیاد جانبازان

• نرم افزار نت (NET) که برای تعمیر و نگهداری و بهره برداری صنعت توزیع برق

یلدا رفته رفته بزرگ شد و نیاز به نرم افزار مدیریت قسمت‌های مختلف شرکت بیشتر از قبل احساس شد. یلدا یک شرکت با تعداد زیادی اعضل بود که مدیریت انها به دقت و پشتیبانی بالایی احتیاج داشت، از طرفی شرکت‌های طرف قرارداد یلدا نیاز به نرم افزارهایی امن و بومی‌شده بر اساس نیازهای روز پیدا کرده بودند و درخواست های مکرری از سمت سازمان‌ها برای سفارش این محصولات داشتیم.

در این موقع بود که اولین هسته سیستم نرم افزار جامع فریار شکل گرفت. تیمR & D ما با تعریف نرم افزار اولیه منطبق یا هدف‌مندی سازمانی و مقرون به صرفه بودن برای همه، نسخه‌های اولیه فریار را وارد بازار نمود که در قالب تست، خروجی این نرم افزار در اولین نسخه ها برای شرکت خودمان مورد استفاده قرار گرفت. نتیجه ان به قدری مطلوب بود که در سایه عنایت الهی در این سالها مورد استقبال بالا قرار گرفته و نسخه های متعددی از آن نرم افزار جامع برای سازمان‌های بزرگ و کوچک منتشر و ارائه گردیده است.

تشکیـل تیم پروژه به سفارش مشتری

تاسیس شرکت

1386 1389

عضــو شــورای عالی انفورماتیک

تشکیـل تیم تولید محصول

1390 1392

تشکیـل تیـــم تحقیق و توسعه

تشکیـل تیـــم برنامـه نویسـی موبایـــل

1393 1394

تشکیـل تیـــم طراحی سایـت

کسب عنوان دانش بنیان

1395 1396

تشکیل تیم دیجیتال مارکتینگ

1390 1392

تیم هوش تجاری و داده کاوی

1393 1394

کسب رتبه یک شورای عالی انفورماتیک

کسب ایزو 9001 و 27001

1395 1396

همکاری با شرکت های توزیع نیروی برق تا جایی ادامه داشت که تولید محصولات نرم افزاری سفارشی برای شرکت های مادر، قسمتی از خدمات شاخص ما گردید. با طراحی و تولید نرم افزار بیلینگ شرکت توزیع نیروی برق شهرستان اصفهان، توانمندی یلدا به محک اصفهانی های سخت گیر و دیر اعتماد سنجیده شد. طولی نکشید که شرکت توزیع نیروی برق استان اصفهان هم یلدا را به عنوان پروایدر خود انتخاب کرد و نام مان بر سر زبان شرکت های توزیع نیروی برق افتاد و آوازه یلدا به استان قم و بعد از آن به استان مرکزی، شهرستان تبریز، استان چهارمحال و بختیاری و . . . هم رسید و در لیست مشتریان بزرگ و طراز اول مان قرار گرفتند. بی شک این اعتماد ثمره همت عالی، کار طاقت فرسای یلدایی ها در روزهای کاری (و حتی روز های تعطیل) است و یلدا و نرم افزار جامع خدمات مشترکین فرازمان که به همت متخصصان تیم فرازمان، در استان و شهرستان اصفهان پیاده سازی شده بود، از تمامی استانداردهای لازم برای مدیریت خدمات فروش انرژی به مشترکین حوزه برق، برخوردار بود.

مزایای رقابتی فریار
مزایای رقابتی فریار

اگر بخواهیم بزرگترین مزیت های رقابتی فریار را از نگاه مدیریت بیان کنم:

 • امن بودن آن ، زیرا محصول برای خود شرکت و سازمان های شاخص و حساس متولید گردیده است
 • توجه به نیاز سازمان ها و بروکراسی های اداری در ایران و پر کردن خلاهای محصولات نرم افزار مشابه خارجی
 • عملیاتی بودن فرایندها در محصولات و مشخص بودن روندها
 • توجه به نیازها و دغدغه های مشتریان : زمان مهم ترین سرمایه ما و مشتری است پس برای آن ارزش بالایی قائل هستیم
دغدغه ها
دغدغه ها
 • قدرت سرمایه گذاری کمتر شده و بازدهی محصولات فناورانه پایین آمده است
 • حرفه ای بودن سخت است و بازار کمتر به این مسائل توجه دارد.
رمز موفقیت یلدا
رمز موفقیت یلدا

بزرگترین ویژگی هایی که باعث شد نهال یلدا سرزنده و بالنده باقی مانده و اکنون میوه و ثمره ای مانند نرم افزار فریار داشته باشد در سه کلمه خلاصه می شود: اخلاق مداری، تلاش و تعهد است.

چالش ها و مسائل
چالش ها و مسائل

در راه پر فراز و نشیب خلق فریار و در مسیر کنار هم قرار گرفتن تجربه و دانش تخصصی، شرکت یلدا با چالش هایی رو به رو بوده و هست که از مهم ترین این چالش ها می توان به این موارد اشاره کرد:

 • هزینه پیاده سازی همیشه مقرون به صرفه نیست
 • خدمات سفارشی در ایران همیشه چالش دارد
 • تکنولوژی تغییر سریعی دارد
 • برنامه نویسی شغلی هست که معمولا در سنین جوانی بهره وری بالاتری دارد و محدودیت نیروی کار وجود دارد
 • میزان بالای مهاجرت و کمبود متخصص داریم
 • فریلنسری رواج دارد و کارمندی برای قشر جوان جذابیت کمتری دارد
 • کرونا و مسائل بعد از آن
 • مشکلات اینترنت و کم شدن پهانی باند

که همه اینها در کنار هم کار را برای همه ما سخت تر کرد.

 چشم انداز شرکت یلدا
چشم انداز:

چشــم انــداز 3 سالــه این شرکـت، بر اسـاس ایـده حرکـت از خـوب به عـالی، پایه گـذاری گردیـده است، فرآیند حرکت از خوب به عالی شامل افراد منضبط، تفکر منضبط و عملکرد منضبط می باشد.

 • رهبری سطح پنجم (اولویت موفقیت شرکت بر موفقیت شخصی – تواضع و اراده حرفه ای)
 • ابتدا فرد بعد هدف(جذب، حفظ وپرورش بهترین ها-شایسته )
 • مفهوم خارپشتی (تمرکز فعالیت در زمینه ای که می توانیم در آن بهترین باشیم، به آن علاقه داریم و از آن کسب درآمد داشته باشیم)
 • اشاعه فرهنگ نظم (عملکرد منظم در راستای هدف )
 • شتاب دهنده تکنولوژی (بکار گیری تکنولوژی در راستای سرعت بخشی به انجام فعالیت ها و روند پیشرفت)
توصیف آینده
توصیف آینده:
 • هدف اصلی: افزایش نقش نرم افزار در بهبود کار و زندگی مردم را رسالت خود می دانیم.
 • هدف بلند پروازانه و جسورانه: حرکت از خوب به عالی: ایجاد شرکتی آرمانی که بتواند برای همیشه، حتی در زمان های بحران پیشرفت نماید.
قدرت فریار را امتحان کنید

از مشاوره کارشناسان ما استفاده کنید

پرطرفدارترین مقالات

برای مطالعه هرکدام از مقالات کافیست کلیک کنید
نرم افزار IMS چیست؟
سوالات متداول درباره سیستم مدیریت اطلاعات

سوالات متداول درباره سیستم مدیریت اطلاعات MIS در این مقاله از فریار سیستم پاسخ داده شده است. نرم افزار مدیریت اطلاعات چیست؟ نرم افزار IMS یا اطلاعات مدیریت، نقش به‌سزایی بر تصمیم‌گیری مدیران سازمانها دارد. مدیران یک کسب‌و‌کار در جهت رسیدن به اهدافی که برای سازمان خود مقرر کرده‌اند، با توجه به اطلاعات و داده‌هایی که …

حداقل حقوق اداره کار 1402 چقدر است؟
حداقل حقوق اداره کار 1402 چقدر است؟ + جدول حقوق ودستمزد1402

حداقل حقوق و مزایا سال ۱۴۰۲ و حقوق اداره کار 1402 چقدر تعیین شده است؟ در ادامه این مقاله فریارسیستم جدول حداقل حقوق وزارت کار در سال 1402 آورده شده است.

نرم افزار دورکاری
دورکاری چیست و چه مزایایی دارد؟

دورکاری چیست و چه مزایایی دارد؟ دورکاری یا همان Teleworking یا Telecommuting مبحثی است که از سال‌های بسیار قبل و از همان زمانی که مردم در منازل مسکونی خود به فروش کالا و خدمات خود یا پیشه خانوادگی مشغول بودند وجود داشته است. در گذر زمان با ظهور اینترنت و بروز پیشرفت‌های شگفت فناوری، دور …

اپلیکیشن حسابداری شخصی
18+ اپلیکیشن حسابداری شخصی + فهرست + مقایسه (آپدیت 1403)

18 اپلیکیشن‌ حسابداری شخصی (accounting application) معروف را اگر بخواهیم به صورت لیست نام ببریم، برنامه‌های اندروید حسابداری شخصی هلو، اپلیکیشن دخل و خرج، اپ اندروید پارمیس، نرم افزار اندروید قیاس، اپلیکیشن حسابداری رایگان ویو (wave) و اپ موبایل موج و هم چنین Zoho Books Free از بهترین اپلیکیشن‌ حسابداری شخصی اندروید موجود در بازار …

بهترین نرم افزار حسابداری ابری
بهترین نرم افزار حسابداری ابری

بهترین نرم افزار حسابداری ابری کدام است؟ تفاوت نرم افزار حسابداری تحت وب و نرم افزار ابری؟ اینها سوالاتی است که درباره نرم افزارهای ابری به ویژه نرم افزار حسابداری ابری ممکن است در ذهن شما ایجاد شده باشد. در این مقاله از فریار سیستم، ضمن معرفی نرم افزارهای ابری، لیست چند نرم افزار حسابداری …

difference MIS vs ERP
تفاوت mis و erp

تفاوت mis و erp چیست؟ از متداول‌ترین سوالات مدیران کسب و کارها در هنگام سفارش و خرید سیستم‌های مدیریت اطلاعات است. اینکه هرکدام از نرم افزارهای erp و mis چه ویژگی‌ها و مزایایی دارند و کدام یک برای مدیریت فرایندهای درون سازمانی مناسب‎‌تر هستند. در این مطلب از سایت فریار سیستم ضمن معرفی هرکدام از …